| Werkzame personen | Groothandel in hout | Groothandel bouwmateriaal algemeen | Aandeel eerste branche |
|---|---|---|---|
| 1 persoon | 560 | 570 | 55,2% |
| 2 personen | 130 | 135 | 12,8% |
| 3–4 personen | 120 | 105 | 11,8% |
| 5–9 personen | 70 | 80 | 6,9% |
| 10–19 personen | 50 | 60 | 4,9% |
| 20–49 personen | 50 | 30 | 4,9% |
| 50–99 personen | 15 | 15 | 1,5% |
| 100+ personen | 15 | 15 | 1,5% |
Bron CBS, StatLine 81589NED, SBI 2008. Een Nederlands bedrijf kan meerdere vestigingen omvatten. Percentages en grenzen zijn benaderingen op afgeronde aantallen. Januari 2024 is definitief, 2025 nader voorlopig en 2026 voorlopig. De vergelijkingsbranches zijn niet opgeteld.
Hoe herkenbaar is een kleine ploeg in groothandel in hout?
Van de 1.015 bedrijven vielen er 130 in de groep met twee personen en 120 in die met drie of vier. Samen geeft dat ongeveer 24,6% van de bedrijventelling. Voor groothandel bouwmateriaal algemeen komt dezelfde optelling op 240 van de 1.020 uit, of 23,5%. Het verschil vertelt je in welke groep een kleine ploeg vaker voorkomt. Je hebt nog een afzonderlijk rooster nodig om te weten hoeveel mensen op hetzelfde moment aan een betaalde bestelling werken.
Neem dezelfde bedrijfsgrootte mee naar de tweede afspraak
De twee grootste categorieën binnen groothandel in hout waren bedrijven met één werkzame persoon en met twee werkzame personen. Hun aantallen waren 560 en 130. Bij groothandel bouwmateriaal algemeen stond één werkzame persoon bovenaan met 570 bedrijven. Wil je weten of een aanpak overdraagbaar is, vraag dan om een gesprek met iemand die een vergelijkbaar aantal werkplekken draagt. Laat de ander inkopen, adviseren en overdragen langs één opdracht uitleggen en bepaal wie voor een artikel dat retour komt bereikbaar blijft.
Welke vergelijkingsbranche ligt het dichtst bij groothandel in hout?
De vergelijking draait om de maatstaf ‘aandeel van bedrijven met twee tot en met vier werkzame personen’. Hiervoor staan 6 activiteiten uit hoofdtak 46 naast elkaar. Het laagste resultaat komt voor rekening van groothandel in chemische producten (18,2%), het hoogste voor groothandel in hout (24,6%). Groothandel in hout ligt met 24,6% aan de bovenkant van deze vergelijking. De meest nabije uitkomst is 23,5% bij groothandel bouwmateriaal algemeen. Ook qua omvang ligt groothandel bouwmateriaal algemeen het dichtst bij groothandel in hout, met 1.020 tegenover 1.015 bedrijven. Daarmee vallen twee selectiecriteria hier samen.
Wat veranderde er tussen januari 2022 en januari 2024?
Binnen de geselecteerde januarimetingen lag de sterkste verschuiving per jaar voor SBI 46731 tussen januari 2022 en januari 2024. De uitkomst ging van 26,7% naar 25,2%. Over 2 jaar is het verschil -1,4 procentpunt, of gemiddeld -0,7 procentpunt per jaar. Bij groothandel bouwmateriaal algemeen ging dezelfde maatstaf over die twee peildata van 23% naar 23,1%. De telling van bedrijven met twee tot en met vier personen bleef tussen oktober 2025 en oktober 2026 afgerond op 250. Tegelijk ging het totaal van 995 naar 1.015. Een wijzigend aandeel kan dus ook uit de omvang van de overige groepen komen.
Wanneer groothandel in hout zelf weinig referenties van passende omvang oplevert, is groothandel bouwmateriaal algemeen een tweede richting om te onderzoeken. Beschrijf tegenover de adviseur het concrete werk aan een betaalde bestelling. Een begroting die is ontleend aan groothandel bouwmateriaal algemeen verdient vooral uitleg over de omvang van de ploeg, de beschikbaarheid tijdens een artikel dat retour komt en de uren die de eigenaar zelf maakt.


