| Werkzame personen | Uitvaartverzorging | Wasserijen | Aandeel eerste branche |
|---|---|---|---|
| 1 persoon | 2.250 | 495 | 79,2% |
| 2 personen | 290 | 160 | 10,2% |
| 3–4 personen | 155 | 100 | 5,5% |
| 5–9 personen | 85 | 65 | 3% |
| 10–19 personen | 30 | 35 | 1,1% |
| 20–49 personen | 20 | 15 | 0,7% |
| 50–99 personen | 5 | 5 | 0,2% |
| 100+ personen | 5 | 15 | 0,2% |
Bron CBS, StatLine 81589NED, SBI 2008. Een Nederlands bedrijf kan meerdere vestigingen omvatten. Percentages en grenzen zijn benaderingen op afgeronde aantallen. Januari 2024 is definitief, 2025 nader voorlopig en 2026 voorlopig. De vergelijkingsbranches zijn niet opgeteld.
Hoe herkenbaar is een kleine ploeg in uitvaartverzorging?
Van de 2.840 bedrijven vielen er 290 in de groep met twee personen en 155 in die met drie of vier. Samen geeft dat ongeveer 15,7% van de bedrijventelling. Voor wasserijen komt dezelfde optelling op 260 van de 890 uit, of 29,2%. Het verschil vertelt je in welke groep een kleine ploeg vaker voorkomt. Je hebt nog een afzonderlijk rooster nodig om te weten hoeveel mensen op hetzelfde moment aan een afgeronde behandeling of dienst werken.
Neem dezelfde bedrijfsgrootte mee naar de tweede afspraak
De twee grootste categorieën binnen uitvaartverzorging waren bedrijven met één werkzame persoon en met twee werkzame personen. Hun aantallen waren 2.250 en 290. Bij wasserijen stond één werkzame persoon bovenaan met 495 bedrijven. Wil je weten of een aanpak overdraagbaar is, vraag dan om een gesprek met iemand die een vergelijkbaar aantal werkplekken draagt. Laat de ander afstemmen, uitvoeren en afronden langs één opdracht uitleggen en bepaal wie voor een afspraak die wordt verzet bereikbaar blijft.
Welke vergelijkingsbranche ligt het dichtst bij uitvaartverzorging?
De vergelijking draait om de maatstaf ‘aandeel van bedrijven met twee tot en met vier werkzame personen’. Hiervoor staan 6 activiteiten uit hoofdtak 96 naast elkaar. Het laagste resultaat komt voor rekening van sauna's, solaria, baden e.d. (5,7%), het hoogste voor wasserijen (29,2%). Bij 3 van de onderzochte activiteiten ligt de waarde lager dan 15,7% en bij 2 hoger. Met 14,2% komt kappers het meest in de buurt van uitvaartverzorging. Kies je uitsluitend op het totale bedrijfsaantal, dan kom je uit bij wasserijen met 890 bedrijven. Selecteer je op de gemeten verdeling, dan is kappers met 14,2% de nadere vergelijking.
Wat veranderde er tussen januari 2022 en januari 2024?
Binnen de geselecteerde januarimetingen lag de sterkste verschuiving per jaar voor SBI 96031 tussen januari 2022 en januari 2024. De uitkomst ging van 18,6% naar 16,9%. Over 2 jaar is het verschil -1,6 procentpunt, of gemiddeld -0,8 procentpunt per jaar. Bij wasserijen ging dezelfde maatstaf over die twee peildata van 30,4% naar 28,2%. De telling van bedrijven met twee tot en met vier personen bleef tussen oktober 2025 en oktober 2026 afgerond op 445. Tegelijk ging het totaal van 2.760 naar 2.840. Een wijzigend aandeel kan dus ook uit de omvang van de overige groepen komen.
Wanneer uitvaartverzorging zelf weinig referenties van passende omvang oplevert, is kappers een tweede richting om te onderzoeken. Beschrijf tegenover de adviseur het concrete werk aan een afgeronde behandeling of dienst. Een begroting die is ontleend aan wasserijen verdient vooral uitleg over de omvang van de ploeg, de beschikbaarheid tijdens een afspraak die wordt verzet en de uren die de eigenaar zelf maakt.




